Škola skijanja

Objavljeno: 26.01.2016.

Općina Novi Grad je za učenike VI razreda organizovala školu skijanja na Bjelašnici. Učenici koji žele pohađati školu skijanja su dužni ponijeti 50KM i doći 01.02.2016 ispred Zraka.

Škola alpskog skijanja za učenike šestog razreda osnovnih škola s područja općine Novi Grad Sarajevo počela je danas na Malom Polju na Igmanu.Tehnike ovog najraširenijeg i najpoznatijeg zimskog sporta, na svježem planinskom zraku učit će 250 učenika iz svih novogradskih osnovnih škola.

Škola koju je organizirala Općina Novi Grad Sarajevo u saradnji sa JKP ZOI 84, odvijat će se u dvije petodnevne smjene, a učenici će skijati na Malom Polju na Igmanu i u Babinom Dolu na Bjelešnici. Za rad sa polaznicima škole zaduženi su licencirani instruktori, a za sve učenike osiguran je i prijevoz od škole do skijališta, kao i kompletna skijaška oprema, korištenje ski liftova i hrana. Prva tri dana škola će se odvijati na Malom Polju na Igmanu, a druga dva na Bjelašnici.

harrisbazdar